Koszulka UV – zalety

O ochronie przeciwsłonecznej często zapominamy. Gdy wiosną pojawiają się pierwsze mocniejsze promienie słońca, staramy się korzystać z nich jak najczęściej. Nie bierzemy pod uwagę, że nadmiar promieniowania jest zdecydowanie szkodliwy dla naszego zdrowia. Warto chronić się przed słońcem na wiele sposobów, dzięki czemu można uniknąć wielu problemów ze zdrowiem i cerą. Prawdziwym hitem ostatnich lat są pod tym względem ubrania UV.

Nadmiar promieniowania słonecznego może mieć wiele negatywnych skutków, o których często nie myślimy. Zbyt wiele czasu spędzonego na słońcu skutkuje oparzeniami słonecznymi, fotodermatozami, przedwczesnym starzeniem się, a także o wiele wyższym ryzykiem zachorowania na wszystkie istniejące nowotwory skóry. Na czerniaka złośliwego, bardzo groźny nowotwór skóry, najczęściej zapadają osoby, które kiedyś nie miały umiaru w opalaniu. Nadmiar promieniowania może być również szkodliwy dna naszego układu odpornościowego. Gdy przesadzamy z opalaniem, możemy więc zacząć częściej chorować.

Skuteczna ochrona przed słońcem

Aby chronić się przed słońcem, mamy do wyboru całkiem sporo. Przede wszystkim, należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce w tych godzinach, gdy promieniowanie jest najsilniejsze. Szczególnie latem, między godziną 11.00 a 15.00 lepiej jest przebywać w cieniu, a z opalania korzystać rano lub późniejszym popołudniem. Wbrew pozorom, w takich godzinach słońce również opala, ale jest zdecydowanie bardziej bezpieczne. ochrona przeciwsłoneczna to także zasłanianie głowy oraz oczu, czyli najważniejszych i najbardziej wrażliwych na słońce miejsc. Przebywając na słońcu nośmy okulary przeciwsłoneczne, a także chustki na głowę, czapki z daszkiem czy lekkie kapelusze.

Dobrą ochroną przeciw promieniowaniu słonecznemu są też różnego rodzaju kosmetyki z wysokim filtrem, które zapewniają bezpieczeństwo w czasie plażowania i wodnych szaleństw. Niestety wszystkie kosmetyki, które wsmarowujemy w skórę mają dosyć krótki czas działania – szybko są zmywane wraz z wodą czy naszym potem. Warto więc szukać nieco bardziej trwałych rozwiązań. A znajdziemy je w sklepach z ubraniami.

Koszulka UV – poznaj jej zalety

Odzież UV to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na wysokiej ochronie przeciwsłonecznej. Choć koszulka UV czy inne elementy garderoby kojarzą się wielu osobom jedynie z chwytem marketingowym, są to ubrania, które faktycznie działają i mają specjalne, specyficzne właściwości. Ubrania UV powstają z tkanin o gęstym splocie, w które dodatkowo wpleciono dwutlenek tytanu. Jest to substancja używana także w kosmetykach przeciwsłonecznych – skutecznie odbija szkodliwe promieniowanie UV.

Koszulka UV jest świetnym rozwiązaniem na plażę, na uprawianie sportu na świeżym powietrzu, na letnie wypady czy wakacje w ciepłych krajach. Gdy ją nosimy, możemy mieć pewność, że jesteśmy pod doskonałą ochroną. Najlepsi producenci odzieży UV zapewniają, że ich ubrania mają ochronę na poziomie powyżej 95 procent. A więc zaledwie ułamek szkodliwego promieniowania dostaje się do naszego ciała. Poza skuteczną ochroną przeciwsłoneczną koszulka UV ma także wiele innych zalet – jest doskonale uszyta, wykonana z lekkiego, przewiewnego materiału, który pozwala skórze oddychać. Jeśli się zamoczy, bardzo szybko wysycha na słońcu. Jest to odzież zdecydowanie wielokrotnego użytku. Nie trzeba się obawiać, że po kilku praniach straci na fasonie, wyglądzie czy swoich szczególnych właściwościach. Nie jest to więc inwestycja na kilka razy, można ją bez problemu użytkować przez wiele sezonów.

Szeroki wybór ubrań UV dla dzieci i dorosłych

Koszulka UV to jedynie przykład bogatego asortymentu odzieży UV, jaką możemy znaleźć w dobrych sklepach sportowych. Do wyboru mamy całe mnóstwo ubrań dla dzieci i dla dorosłych – stroje kąpielowe, kąpielówki. Koszulki, spodenki, sukienki, a także szereg produktów dla najmłodszych, jak body czy czapeczki. Asortyment jest naprawdę ogromny, a ubrania są modne i zgodne z aktualnymi trendami. Można więc bez problemu znaleźć taką odzież, która będzie odpowiadała naszym potrzebom i indywidualnemu gustowi.

Warto sprawdzać jakość wykonania

Jeśli chcemy zaopatrzyć się w koszulkę UV, warto korzystać z dobrych i sprawdzonych sklepów, które oferują produkty pochodzące od renomowanych producentów. Z odzieżą UV jest bowiem trochę tak, jak z okularami przeciwsłonecznymi. Możemy znaleźć na rynku wiele tanich produktów z informacją, że posiadają filtr UV. Z tym, że te tanie modele posiadają jedynie informację, a nie filtr. Ubrania UV powstają w specjalnym procesie produkcji, nie ma więc szans, by kosztowały tyle, ile najtańsze koszulki dostępne w sklepach z chińszczyzną. Trzeba zapłacić więcej, ale za to możemy mieć pewność, że inwestujemy w produkty, które nie tylko świetnie wyglądają, ale również zapewniają wysoką ochronę przeciwsłoneczną. A to jest już inwestycja w zdrowie i młody wygląd oraz w bezpieczeństwo całej naszej rodziny.

Zobacz więcej na uvkids.pl