Czy istnieje coś takiego jak kobiecy samochód?

Środowiska feministyczne pewnie zaraz oburzyłyby się na sformułowanie kobiecy samochód, ale faktem jest, że zupełnie naturalnie kobiety niejednokrotnie mają inne wyobrażenie i potrzeby jeśli chodzi o samochód, niż mężczyźni. Statystycznie rzecz biorąc kobiety wolą małe, sprawne i zwinne samochody do jazdy po mieście. Nie oznacza to wcale, że wszystkie kupią takie modele, ponieważ jak zawsze jest to sprawa osobista, jednak rankingi pokazują, czego potrzebuje większość i na tym się skupimy.

Cechy „kobiecego” samochodu.

Skończyły się czasy, kiedy aktualny był dowcip o kobietach, które na pytanie jakie chciałyby auto odpowiadały: „różowe”. Kobiety w każdej kwestii są coraz bardziej świadome i niejednokrotnie stały się bardzo wymagającymi użytkownikami. Najczęstsze wymagania jakie stawiają samochodom, to, aby dobrze i sprawnie poruszały się po mieście. Wiele pań zdaje sobie sprawę jak trudno w godzinach szczytu znaleźć miejsce parkingowe. Mały samochód zwiększy szansę na wciśnięcie się w jakimś kątku, z którego łatwiej będzie wyjechać posiadając zwinny pojazd. Niezależna panie dużą sympatią darzą auta ekonomiczne, które dają możliwość oszczędności, a przy obecnych cenach paliwa jest to niezmiernie ważne, więc im mniej auto pali, tym lepiej. Kolejnym ważnym kryterium jest poczucie bezpieczeństwa i tego również kobiety szukają w aucie, szczególnie jeżeli tym autem będą przewoziły swoje, niejednokrotnie małe dzieci. Nikt nie zaprzeczy, że kobiety na drodze są bardziej uważne i kwestie bezpieczeństwa są najczęściej priorytetowe. Często żartuje się na temat kobiecych torebek, że najczęściej nie posiadają dna i mieszczą w sobie połowę mieszkania, podobnie jest z bagażnikami. Jeśli jest przestronny od razu  wywoła uśmiech na twarzy. Przecież zakupy, dodatkowa para butów, zestaw ratunkowy na każdą okazję, namiot, koc, zabawki dla dziecka i ogromne ilości zakupów gdzieś muszą się zmieścić.  Wiadomo również, że kobiety uwielbiają dodatkowe udogodnienia, żeby móc w pełnym komforcie oddać się prowadzeniu pojazdu. Klimatyzacja, głośniki, dobre radio, wygodne fotele, nieskończona ilość schowków będą mile widziane przez kierowców-kobiety. Koleją ważną rzeczą jest kupno auta, które nie będzie się często psuło. Częste odwiedziny u mechanika nie należą do przyjemności, szczególnie, że w oczach nieuczciwego fachowca może stać się łatwym celem, co generuje oszustwa. No i na samym końcu listy kobiecego samochodu znajduje się jego wygląd i kolor.  Kobiety nie boją się odważnych designów, bo często uważają, że rzeczy jakie posiadają odzwierciedlają ich wnętrze. Tak w skrócie może wyglądać kobiecy samochód. Nie jest powiedziane, że każdy, ale na pewno większość. I chociaż cechy najczęściej są wspólne, każdy z niech jest niepowtarzalny i wyjątkowy, bo do takiej kobiety należy.

Gadżety samochodowe dla kobiet.

Kobiety częściej niż mężczyźni dodatkowo zdobią swoje samochody. Niejednokrotnie za szybą samochodu można zobaczyć kwiatka przyklejonego za szybą, który kiwa się na lewo i prawo, albo ubranie na kierownicę w ulubionym kolorze. Panie są również mistrzyniami porządku, dlatego posiadają dodatkowe, niejednokrotnie z pięknymi kolorowymi wzorami organizery wieszane na siedzeniach. Można tam ułożyć każdą potrzebną rzecz. Estetykę mogą nawet urozmaicić maty pod nogi, albo pokrowce na fotele. Podobnie jak kobieta uwielbia urządzać swój dom, uwielbia również robić to w samochodzie, nadając mu wyjątkowość.

Podsumowanie

Pewnie niejedna osoba oburzy się na określenie kobiecy samochód. Trzeba mieć jednak świadomość, że nie jest to określenie negatywne, ale podkreślające wyjątkowość kobiet i zwracające uwagę na ich potrzeby w motoryzacji. Myślę, że niejedna kobieta z uśmiechem przeczyta spostrzeżenia zawarte w tym artykule, a niejednej będzie łatwiej wybrać to, co najbardziej jej odpowiada.