Dom

Pogotowie hydraulicznie – w czym może pomóc?

Musiałeś kiedyś stanąć twarzą w twarz z awarią instalacji hydraulicznej? Twoim problemem były zapowietrzone kaloryfery i nieprawidłowo działające centralne ogrzewanie? A może sen z powiek spędzały ci krople wody spadające z cieknącego kranu? Zapewne w takich chwilach zależało ci na szybkiej pomocy sprawdzonych fachowców. Najlepszym wyjściem na pewno okazało się zadzwonienie po pogotowie hydrauliczne.

Jaki jest zakres usług oferowanych przez pogotowie hydrauliczne?

Warto wskazać, że zakres działań pogotowia hydraulicznego jest naprawdę szeroki. Ogólnie rzecz ujmując tego typu przedsiębiorstwo zajmuje się instalacją sieci hydraulicznych, ich serwisowaniem, konserwacją, jak również ewentualnymi naprawami oraz wymianami poszczególnych elementów, które przestaną poprawnie działać. Prace najczęściej wykonywane przez pogotowie hydrauliczne to na przykład:

 • montaż instalacji wodno-kanalizacyjnych
 • konserwacja tych instalacji
 • wymiana oraz montaż grzejników centralnego ogrzewania
 • diagnozowanie usterek
 • przetykanie zatkanych rur
 • wymiana uszczelek
 • naprawa cieknącego kranu
 • odpowietrzanie kanalizacji
 • wymiana poszczególnych elementów instalacji
 • instalacja oraz wymiana wodomierzy
 • oczyszczanie kanalizacji
 • lokalizacja wycieków
 • montaż urządzeń sanitarnych
 • prace na zewnątrz budynków – na przykład odwodnienia działek
 • naprawa usterek związanych z działaniem ogrzewania podłogowego
 • instalacja armatury kuchennej oraz łazienkowej
 • inne usługi hydrauliczne, które zamawiane są przez klientów
 • weryfikacja szczelności instalacji
 • odtykanie pionów kanalizacyjnych
 • usuwanie nieszczelności pieców i kotłów centralnego ogrzewania

Sprawdź ofertę: pogotowie hydrauliczne warszawa

Pogotowie hydrauliczne – pomoc o każdej porze!

W razie wystąpienia nagłej awarii hydraulicznej niezbędne jest natychmiastowe działanie. Za takim przebiegiem faktów przemawia chęć jak największego ograniczenia szkód, jakie mogą powstać. Dlatego też pierwszym z kroków, jakie trzeba wtedy podjąć jest zakręcenie głównego zaworu wody oraz próba odszukania miejsca stanowiącego źródło problemu i odpowiednie zabezpieczenie go. Bardzo szybko powinno się również zadzwonić po pogotowie hydrauliczne. Dużą zaletą takiego pogotowia jest fakt iż działa ono przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Dzięki temu korzystać z niego można dosłownie w każdej chwili. Zawsze wtedy, kiedy trzeba zadziałać od razu. Wszystko przez to, że tego typu firmy składają się z ekipy kilkunastu fachowców. Zawsze jest więc w gotowości ktoś, kto jest w stanie służyć profesjonalną pomocą. Stanowi to ogromną zaletę, ponieważ hydraulicy, którzy pracują samodzielnie, nie mogą się rozdwoić, a więc zakres ich działania jest ograniczony i nie zawsze mogą oni przybyć z szybkim wsparciem. Niekiedy czas oczekiwania może wynosić nie tyle kilka godzin, co nawet kilka dni. A przecież w razie awarii sieci hydraulicznej nie można czekać zbyt długo. W końcu tego rodzaju instalacje są popularne, a korzystanie z nich nie powinno być niczym ograniczone.

Co robić po naprawieniu awarii?

Awarie sieci hydraulicznych mogą występować z wielu powodów. Jedną z przyczyn nieprawidłowego funkcjonowania takiej instalacji mogą być błędy, jakie popełniono już na etapie jej montażu. Po połączeniu wszystkich elementów warto więc zawsze z wielką precyzją sprawdzić prawidłowość działania całej konstrukcji. Innym czynnikiem zwiększającym prawdopodobieństwo pojawienia się usterki jest zła jakość elementów tworzących daną instalację hydrauliczną. Warto więc stawiać na sprawdzonych producentów, posiadających ugruntowaną pozycję w branży i oferujących solidnie wykonane wyposażenie. Jeszcze innym powodem awarii hydraulicznych może być niewłaściwe użytkowanie takiej instalacji. Warto więc poznać podstawowe zasady umożliwiające korzystanie z niej. Przede wszystkim nie można wyrzucać do toalety lub do zlewu odpadów, które mogłyby doprowadzić do zatkania się odpływu lub rur. Od czasu do czasu powinno się także używać specjalnych środków chemicznych, które skutecznie czyszczą wnętrze poszczególnych elementów instalacji wodociągowej. Warto także współpracować z przedsiębiorstwami, które na co dzień świadczą usługi z szeroko rozumianej hydrauliki. W zakres ich usług wchodzą na przykład działania związane z serwisowaniem instalacji oraz jej konserwacją. Pamiętać więc trzeba, że zapobieganie wystąpieniu awarii jest w tym kontekście bardzo ważne. Jeśli zapomni się o tym, to przynajmniej po naprawie usterki warto zmienić swoje zachowanie i przywiązywać większą uwagę do stanu zamontowanych w domu instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych i innych.

Podsumowanie

Zakres działań oferowanych przez pogotowie hydrauliczne jest naprawdę szeroki. Profesjonalna pomoc sprawdzi się przede wszystkim na etapie montażu danej instalacji, jak również w przypadku jej awarii. W związku z dużym zapotrzebowaniem na takie usługi, cały czas wzrasta liczba firm oferujących doraźną pomocy przy hydraulicznych kłopotach. Szukając najlepszego pogotowia hydraulicznego w okolicy należy więc uważać – stawiać trzeba przede wszystkim na wysoką jakość, doświadczenie oraz rozsądny cennik.